Chcete ušetřit provozem dmychadla u ČOV?

Nové dmychadlo pro ČOV uspoří až 50 % energie

O vysoké kvalitě a spolehlivosti japonských dmychadel Secoh se již přesvědčilo mnoho majitelů vlastní čistírny odpadních vod nebo akvaristů. Přestože jejich dmychadla i po dlouhých letech pracují zcela bez problémů, přesto stojí za úvahu jejich výměna. Na trhu se totiž objevila nová, extrémně úsporná dmychadla pro ČOV s příkonem již 16 W.

Úsporné dmychadlo pro ČOV si na sebe vydělá již za 3 roky

Nové dmychadlo pro čistírnu odpadních vod má opravdu minimální spotřebu, kdy oproti starému modelu činí úspora energie až 50%.

Úvaha model JDS 60: Roční úspora u nového dmychadla je cca 315 kW, což je (při ceně 5 Kč/kW) roční úspora 1577 Kč, a to rozhodně není málo! Při pořizovací ceně cca 5 000 Kč (včetně DPH) lze jednoduše dojít k zajímavému závěru: pořizovací náklady na úsporné dmychadlo se vrátí již zhruba za 3 roky. Navíc inovovaná konstrukce dmychadla pro ČOV nabízí ještě lepší vlastnosti:

  • Kovový kryt pro lepší chlazení
  • Signalizace poškozených membrán
  • Větší vzduchový filtr a nižší spotřeba el. energie
  • Příkon 27 W, maximální příkon 40 W (Secoh JDK 60 S)
  • Ochrana před poškozením magnetu a cívek při protržení membrán
  • Stejně nízká pořizovací cena úsporných dmychadel jako u staré řady
  • Novými modely SECOH JDK lze nahradit původní dmychadla řady EL

Samozřejmě veškeré přednosti a výhody špičkových dmychadel SECOH zůstávají zachovány: bezúdržbový provoz, extrémně dlouhá životnost, tichý chod, bezolejový provoz nebo stabilní tlak bez pulzování vzduchu na výstupu.

Porovnejte si provozní náklady s novým dmychadlem Secoh. Budete překvapeni.

Nahrazovat klasické žárovky za úsporné dnes považujeme za samozřejmost, přestože je používáme pouze večer. Naproti tomu dmychadlo pro ČOV běží permanentně, jeho výměna za úsporný model je více než rozumná …

Zkuste se zamyslet, jak dlouho již dmychadlo používáte a kolik vás nyní stojí jeho roční provoz. Poté si spočítejte provozní náklady nového modelu. Výše ročních úspor a rychlost návratnosti investice vás zřejmě zaskočí.

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     Více informací